Odhad ceny rodinných domů

Online kalkulačka zdarma, rychle a bez kontaktních údajů

Online kalkulačka

Hledáte svůj vysněný domov, nebo chcete jen pro zajímavost znát orientační hodnotu vaší nemovitosti? Online kalkulačka je tady pro Vás. Tato služba funguje on-line bez lidského faktoru, zdarma a zároveň po Vás nevyžaduje kontaktní údaje.

Odhad od specialisty

Přemýšlíte o prodeji nebo pronájmu Vaší nemovitosti? Základem úspěchu je dobře stanovená tržní cena. Přesnou tržní cenu získáte díky naší službě Odhad od specialisty.

Odhad ceny rodinných domů

Ceny rodinných domů se mění podle aktuální situace na trhu s bydlením. Správně odhadnout jejich tržní cenu tak znamená neustálé sledování trhu s nemovitostmi. Stanovit správně odhad ceny domu, nejčastěji v případě koupě nebo prodeje, znamená vzít v úvahu mnoho faktorů. Vedle těch samozřejmých, jako velikost, stáří, lokalita, je to i stavebně-technický stav, právní vady, plánovaný vývoj v dané lokalitě a mnoho dalších faktorů. Prohlížet inzeráty tak pro správné určení tržní ceny rodinného domu obvykle nestačí. Navíc je časově velmi náročné.

On-line kalkulačka Odhad-zdarma.cz

Díky unikátnímu algoritmu kombinuje při stanovení tržní ceny rodinného domu více zdrojů informací: cenové mapy, katastr nemovitostí, inzeráty realitních portálů, kanceláří a makléřů.  Samotný výpočet pak prochází revizí odborníků z oboru realit. Pro některé nestandartní a atypické rodinné domy nelze automaticky určit odhad tržní ceny. V takovém případě se můžete pro stanovení odhadu ceny rodinného domu obrátit na naše realitní specialisty.

Odhad ceny rodinných domů a cenová mapa

Cenové mapy shromažďují informace o jednotlivých typech nemovitostí (dům, byt, pozemek) podle území, kde se příslušná nemovitost nachází. Pracují z daty o skutečných prodejních cenách domů, které jsou uloženy na katastrálním úřadě.  Jsou zásadním a velmi cenným zdrojem pro určení tržní ceny rodinného domu. 

Odborný pohled na odhad ceny rodinných domů

Jako v mnoha jiných oborech také realitní kanceláře a makléři mají díky svým zkušenostem, vzdělání i každodenní práci s klienty přehled o vývoji cen rodinných domů napříč trhem, ale především v dané lokalitě. Umí zohlednit všechny faktory a přinést do stanovení tržní ceny rodinného domu úvahy, které běžného člověka ani nenapadnou. Proto mohou data získaná z cenových map, katastru nemovitosti nebo inzerátů zhodnotit a upravit tak, abyste získali skutečně relevantní odhad tržní ceny rodinného domu. 

Hypoteční kalkulačka on-line a zdarma

Zcela nezávazně, bez vkládání vašich kontaktních údajů, můžete spočítat možnosti financování rodinného domu. Pro vámi vybraný rodinný dům získáte představu o předpokládané výši měsíční splátky a také úrokové sazbě hypotéky. V kalkulačce můžete zkoušet měnit jak cenu nemovitosti, tak výši vlastních prostředků, délku splácení i dobu fixace hypotečního úvěru. Kalkulačka vychází z aktuálních tržních dat a vy tak získáte reálnou představu o tom, jak můžete koupi rodinného domu financovat nebo na jakou cenu rodinného domu můžete zaměřit své hledání.

Online kalkulačku Odhad-zdarma.cz pro vás vyvinula a zdarma provozuje Quantum reality – realitní kancelář Praha, která se touto službou dlouhodobě snaží zvyšovat kvalitu realitního prostředí v České republice. Více informací si můžete přečíst v sekci Jak to funguje?