Cena pozemku

Online kalkulačka zdarma, rychle a bez kontaktních údajů

Online kalkulačka

Hledáte svůj vysněný domov, nebo chcete jen pro zajímavost znát orientační hodnotu vaší nemovitosti? Online kalkulačka je tady pro Vás. Tato služba funguje on-line bez lidského faktoru, zdarma a zároveň po Vás nevyžaduje kontaktní údaje.

Odhad od specialisty

Přemýšlíte o prodeji nebo pronájmu Vaší nemovitosti? Základem úspěchu je dobře stanovená tržní cena. Přesnou tržní cenu získáte díky naší službě Odhad od specialisty.

Cena pozemku

Cena pozemku podléhá díky neustálým změnám na trhu s nemovitostmi výkyvům a určení tržní ceny pozemku je tak pro běžného člověka velmi obtížný a časově náročný proces. Pokud se rozhodnete koupit pozemek, je potřeba zohlednit celou řadu faktorů: velikost pozemku, lokalita a okolí, příjezdová cesta k pozemku, případné právní vady (věcná břemena), orientace k světovým stranám, svažitost, podloží. To je výčet jen několika z nich. Proto správné tržní ceny pozemků jen samotným prohlížením inzerátů nezjistíte.

On-line kalkulačka Odhad-zdarma.cz

Při určení tržní ceny pozemku pracuje s celou škálou informací a dat. V první řadě jsou zdrojem informací údaje z katastru nemovitostí, kde jsou evidována data o realizovaných prodejích pozemků. Dalším zdrojem jsou cenové mapy pozemků. V neposlední řadě čerpá také z inzerátů na prodej pozemků, od soukromých inzerentů a také z realitních portálů, od realitních kanceláří a makléřů. Všechna data jsou zpracována unikátním algoritmem a revidována pohledem odborníků. Protože i mezi pozemky existují nestandartní a atypické pozemky, jsou pro určení tržní ceny pozemků v takových případech k dispozici právě realitní odborníci.

Cena pozemku a cenové mapy

Cenové mapy pozemků jsou významným zdrojem informací pro určení tržní ceny pozemku. Cenové mapy pozemků poskytují přehled reálných kupních cen z listin v katastru nemovitostí v celé České republice. Informace z cenových map tak vychází ze skutečných realizovaných transakcí, které příslušný katastrální úřad eviduje.

Cena pozemku pohledem realitních odborníků

Přidanou hodnotou při určení tržní ceny pozemku jsou zkušenosti realitních makléřů. Jsou schopni stanovit hodnotu pozemku, protože mají velmi dobrou znalost lokality, umí relevantně porovnat ceny v okolí, znají vývoj trhu a umí odhadnout poptávku. Do úvah umí zahrnout všechny faktory, které majitele nemovitosti často ani nenapadnou.  Díky odborným znalostem, sledování trhu, zkušenostem a každodennímu kontaktu s klienty pomáhají korigovat výstupy z cenových map, inzerátů a katastru nemovitostí.

Hypoteční kalkulačka

Umožňuje získat představu a možnostech financování vybraného pozemku. Vypočítá předpokládanou měsíční splátku hypotéky a úrokovou sazbu. Můžete zkoušet měnit cenu nemovitosti, výši vlastních prostředků, dobu fixace i délku splácení hypotéky. Výpočet je poskytován zdarma a je zcela nezávazný, nezadáváte žádné vaše kontaktní údaje. To vše on-line a na několik kliknutí. Při výpočtu kalkulačka pracuje s aktuálními daty z trhu.

Online kalkulačku Odhad-zdarma.cz pro vás vyvinula a zdarma provozuje Quantum reality – realitní kancelář Praha, která se touto službou dlouhodobě snaží zvyšovat kvalitu realitního prostředí v České republice. Více informací si můžete přečíst v sekci Jak to funguje?