Odhad ceny pozemku online

Každý vlastník pozemku dokáže pocitově ohodnotit jeho cenu. Ví přeci, za jaký obnos peněz jej kupoval, kolik do jeho případných úprav investoval a na inzertních portálech si snadno vyhledá, za jakou cenu se podobné pozemky v jeho lokalitě nabízejí. V těchto krocích by se dal shrnout odhad ceny pozemku online tak, jak si ho může „vyhotovit“ kdokoli, kdo má přístup k internetu. Proč se však tomuto amatérskému postupu pro nacenění pozemku raději vyhnout obloukem?

Odhad ceny pozemku online

Pro začátek: Co přesně znamená odhad ceny

Odhadem ceny pozemku se rozumí jeho tržní cena. Jedná se tedy o cenu, za kterou lze pozemek aktuálně prodat nebo naopak koupit. Odhad všech nemovitostí je vždy časově omezený, protože musí reagovat na proměnlivou situaci realitního trhu.

Pouštět se do nacenění pozemku na vlastní pěst – ano nebo ne?

Tržní cena prodávané nemovitosti je komplexní záležitost. Při jejím určování je nutné v prvním kroku adekvátně vyčíslit základní kritéria, jde především o lokalitu pozemku a rozlohu. Samozřejmě je nezbytné zohlednit typ pozemku – Jedná se o ornou půdu? O zahradu či stavební parcelu? V dalším kroku dojde k zahrnutí informací z cenových map realit a informací z katastru. Tyto dva kroky vyžadují Vaši přesnost a jistotu, aby nedošlo k vyvození mylných závěrů. Dalším bodem by pak mělo být zapojení znalostí z prostředí realitního trhu, aby byla analýza tržní ceny kompletní a aktuální. K balíku všech prvotních a druhotných kroků započítejte i čas, který nad tímto procesem strávíte. A nebudeme Vám nic nalhávat, výsledek tohoto postupu pravděpodobně bude obsahovat chyby, které pro Vás nebudou výhodné.

Co tedy dál? Zkuste odhad ceny pozemku online.

Získat představu o ceně Vašeho pozemku můžete přes tzv. online kalkulačky realit, ale pečlivě vyberte, do jaké kalkulačky detailní informace o nemovitosti zadáte.

Ověřenou možnost představuje kalkulačka pro odhad ceny, která stojí na pevných základech mnohaletých zkušeností Quantum Reality na realitním trhu. Fungování kalkulačky je ošetřeno speciálním algoritmem, který zaručí adekvátní a reálné určení ceny Vašeho pozemku.

Je odhad ceny pozemku online důvěryhodný?

Ano, naší kalkulačce můžete důvěřovat. Proč? Vaše data zpracuje nezávislý algoritmus a doplní je o názory realitních odborníků, které jsou jeho součástí. Zároveň nemusíte vyplňovat žádné kontaktní údaje a použití kalkulačky je zdarma.

Poslední články

Možné změny v podmínkách pronájmů bytů v roce 2024

V první týdnech roku 2024 je poptávka po bydlení na pronájem stále výrazně vyšší, než je dostupná nabídka, přičemž situace…

Pokračovat ve čtení

Ceny nemovitostí 2023: aktuální vývoj

Ceny nemovitostí se v roce 2023 a v několika předcházejících letech pohybovaly jako na houpačce. Vzrostly do nebývalých výšin, aby poté začaly pomalu klesat. Většina analytiků předpokládala, že tento trend poklesu bude pokračovat.…

Pokračovat ve čtení

Bydlení v centru města nebo na okraji? Jaké má (ne)výhody?

K rozhodnutí o změně stávajícího bydlení nás obvykle přivede větší životní změna. Třeba založení rodiny, změna zaměstnání nebo naopak…

Pokračovat ve čtení